Güzelçamlı Korsan Tekne Turu

Turlar / Kuşadası , Aydın

Kuşadası'nın Aydın ilçesine bağlı bir bölgedir. Muhteşem doğası koruma altında olan ve görüntüsüyle adeta insanın içini açan bir yer. Tarihi oldukça eskiye dayanan Güzelçamlı'da Milli Park'ın içerisinde ve koruma altında olan koylar için oldukça eğlenceli bir tur hizmeti vermekteyiz. Harika yerlere keşfedeceğiniz Güzelçamlı Tekne Turu ile doğayla iç içe benzersiz bir gün sizleri bekliyor.

Güzelçamlı Tarihi Hakkında

Eski zamanlarda (Osmanlı Döneminde) bir diğer adıyla Rumçalısı olarak bilinen yer. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bölge tarihi M.Ö 700 lü yıllara kadar uzanıyor. Bununla beraber Dilek Yarımadası, Büyük Delta Ovası Milli Parkı'nı bünyesinde barındırıyor. İyonlar döneminde İyon şehir devletleri için kongre merkezi görevi görmekteydi. Başka bir deyişle Panionion olarak biliniyordu. Özellikle geçmişte Yunanlılar tarafında işgal edilmiştir. Daha sonrasında Yunan Türk Savaşı'nın son evresinde Türk ordusunun geldiğini gören halk, teknelerle kaçmıştır. Ardından ise Sisam Adasına sığınmıştır. Bu sebeple kasaba 2 yıl boş kalmıştır.

Son olarak ise 1924 Türkiye ve Yunanistan arasında gerçekleşen nüfus mübadelesi sonucu Güzelçamlı tekrardan nüfusa kavuşmuş oldu. Böylece bu bölgenin ismi Güzelçamlı olarak değiştirilmiştir. İlerleyen dönemlerde ilk olarak köy, ilçe ve beldeye dönüşmüştür. Turistler için oldukça tercih edilen bir bölge haline gelmiştir. Özellikle Milli Park'a olan yakınlığı sayesinde gezecek ve keşfedilecek harika yerler göreceksiniz.

Güzelçamlı Tekne Turu Rotası

Güzelçamlı kalkışlı turumuzda 4 veya 5 farklı koya gidilmektedir. Tekne turu boyunca ziyaret edilen koylar şunlardır:

?Aydınlık Plajı : Milli park kapsamında karadan ulaşabileceğiniz güzergahta bulunan ve genellikle limandan ayrıldıktan sonra ilk yüzme molasının verildiği plajdır.

⛰Kelebek Koyu: Bu koya Kelebek ismi verilmiştir. Nedenine gelecek olursak, eskiden çok fazla kelebek yaşıyormuş. Özellikle ince çakıl taşlarıyla ünlü bir koydur.

?Sazlık Koyu : Milli Park kapsamında araçla ulaşılamayan koylar arasında tek kum olan koydur. Kumu kükürt gibi kilimsi bir özelliğe sahiptir. Su seviyesi diz kapaklarına geldiği bölümde çamur banyosu yapabilirsiniz.

? Katıroğlu Koyu : Antik bir koy olup zengin bir tarihçeye sahiptir. Burada Frigya topluluğunun yaşadığı mağaraları ve üst üste dizilmiş taş sütun mermerleri görebilirsiniz. Deniz gözlüğü ile koyun içinde yüzebilirsiniz. Hatta birçok balık türü ve su altı uçurumlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca dağın tatlı su kaynakları deniz suyuyla karıştığı için kaynak noktalarını keşfedebilir ve serin suların tadını çıkarabilirsiniz.

Hava Durumuna göre Seyir yeri ⛰: Milli park kapsamında araçla ulaşılabilen güzergahta bulunan ve araçla ulaşılamayan bir noktadır. Hangi koya gidileceği hava durumuna göre değişebilmektedir.

Tur boyunca koylarda yüzme molası verilmektedir. İlk ve ikinci yüzme molaları yarım saat, üçüncü yüzme molası ise 1-1.30 saat arasında olup koyda yemek servisi yapılmaktadır. Dördüncü yüzme molası 1 saat sürerken, beşinci ve son yüzme molası ise 20-25 dakika olarak verilmektedir.

Yemek menüsü tur ücretine dahildir. Menüde şnitzel, sebzeli bulgur pilavı, çoban salata ve soft içecek bulunmaktadır.

Tekne Kalkış Saati : 10.00

Dönüş Saati : 17.00

Tekne Turuna Dahil Olan Hizmetler

 • Öğle yemeği (Menüde Şnitzel, sebzeli bulgur pilavı, çoban salata)
 • Yemek sırasındaki soft içecekler (kola, fanta)
 • Tekne turu boyunca tüm rehberlik hizmetleri
 • Tekne turu sırasında sigara içme alanı

Tekne Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Tekne turu her gün düzenlenmektedir.
 • Tekne turu, Güzelçamlı Balıkçı Barınağın’dan başlar ve aynı noktada sona erer.
 • Tekne turu yaklaşık 8 saat sürer.
 • Rezervasyon yapmak için önceden aramanız veya online olarak rezervasyon yapmanız gerekmektedir.
 • Tekneye her yaş grubundan misafir kabul edilmektedir.
 • Kadın ve erkek sayısının eşitliğine dikkat edilmektedir.
 • Tekne turuna çıkmadan önce, güneş ışınlarına karşı korunmak için güneş kremi, şapka ve gözlük gibi eşyalarınızı yanınıza almanız önerilir.
 • Dışarıdan yiyecek özellikle kuruyemiş, içecek getirmek YASAKTIR.

Tatildeyap.com olarak, sizlere Güzelçamlı Tekne Turu hakkında ayrıntılı bilgi sunmayı ve turu deneyimlemeniz için size yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Tatil planlarınız arasına bu güzel turu eklemek için hemen bize ulaşın ve hayalinizdeki tatili yaşayın!

Turun fiyatı, seçeceğiniz tarih, tur saatleri ve turun içeriğine göre değişebilir. Fiyatlar ve ayrıntılı bilgi için tatildeyap.com adresinden veya müşteri hizmetlerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır !