Kuşadası Balık Turu

Turlar / Kuşadası , Aydın

Yazı sevenler için yaz sezonunu beklemek oldukça zor olabiliyor. Sıcak havanın , denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarsak dahi yetersiz kalabiliyor. Günlük hayatın monotonluğu, iş hayatı gibi stres dolu yerlerden uzaklaşmak ve sakinliğin tadını çıkarmak için harika bir fırsat. Balıkçı tekneleri ile size özel ya grup olarak kiralama yaparak harika bir gün geçirebilirsiniz.

Balık avı turu içerisinde sevdiklerinizi ve oltanızı alıp gelmeniz yeterli olacaktır. Kuşadası balık turu ile balık avı sezonu açıldığı zaman bireysel olarak balık yakalayabilirsiniz. Sabahın ilk ışıklarından öğle ya da öğleden sonrasına kadar balık tutma etkinliğinde buluşuyoruz. Deneyimli ya da deneyimsiz olmanız gerekmiyor. Sakin ve huzur dolu , aynı zamanda da doğanın mavilik ve yeşilliğini doya doya tadını çıkaracaksınız. Balık avı sezonu açılması ile masalarımız balıklarla bezenmeye başlıyor.

Sezon boyunca çeşit çeşit ve taze balık yeme şansımız oluyor. Kimilerine göre sıkıcı geliyor kimilerine göre ise oldukça zevkli bir hobi diyebiliriz. Kuşadası Balık Turu etkinliğine katılmak için belirli bir şart aramıyoruz. Dileyen herkes balık avı turu organizasyonuna katılabilir. Dilerseniz kendi oltanızı yanınızda getirebilirsiniz. Eğer oltaya sahip değilseniz teknede size özel hazırlanmış olta, yem ve kovadan oluşan balık avı turu malzemeleri ile kolayca balık tutabilirsiniz.

Balık Avı Turu, kaptanımız tarafından belirlenen rota içerisinde balık tutuyoruz. Sabahın erken saatlerinde limandan kalkış yaparak balık bölgelerine doğru yolculuk yapıyoruz. Sabah kahvaltınızı yanınızda getirebilirsiniz. Bölgelerde belirli aralıklarla oltanızı doldurmanız için molalar veriliyor. Balık tutmak kolay gözükse de aslında biraz sabır ve emek isteyen bir iş. Ayrıca balık tutarken karnı acıkanlar için enerji toplamak adına öğle yemeği servisimiz bulunmaktadır. Sonrasında tekrar balık avına devam edebilirsiniz.

Kuşadası Balık Avı Turu içerisinde denk gelebileceğiniz yüzlerce balık çeşidi var. Şanslı gününüzdeyseniz burdan kovası dolu dönebilirsiniz. :) Yanınızda tutmak istediğiniz balık türüne göre yem getirmelisiniz. Özellikle olta ucu iğneleri ve misina kalınlığını tercihinize göre alabilirsiniz.

En çok kullanılan balık yemleri arasında,

Toprak solucanı
Hamur yemler
Mamun
Teke
Madya
Yengeç
Kurtçuklar gibi yem kullanabilirsiniz. Dilerseniz de canlı yem tercih edebilirsiniz.
Özellikle belirtmeliyiz ki 2022 yılı için balık avlama zamanı ne zaman diyecek olursanız, balık sezonu 15 Eylül tarihinde açılmaktadır. Balık tutma gezileri ile temiz havanın ve doğayla iç içe olacağınız oldukça keyifli bir gün için sizde yerinizi ayırın. :)        

Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır !