Kekova Özel Tekne Turu

Turlar / Demre , Antalya

Cenneti andıran görüntüsüyle Antalya'nın Demre ilçesi açıklarında bulunan Üçağız ve Kaleköy'ün ilerisinde kayalıklardan oluşan bir adacıktır. Hatta eski bulgularda çok kez Kakava olarak yer aldığı biliniyor. Fakat ada üzerinde herhangi biri yaşamıyor. 4,5 km²lik yüzeye sahip bu adada pek çok işletme yer alıyor. Hatta birçok kafe ve pansiyon bulunuyor. Ayrıca adaya sadece tekne ile ulaşım sağlanıyor. Tekne turu bu yüzden oldukça meşhurdur. Özellikle Kekova Tekne Turu ile benzersiz bir tatil planlamaya hazır olun.

Fakat ne yazık ki adanın diğer tarafında depremden dolayı yok olmaya mahkum kalan Antik Dolkisthe Kenti yıkıntıları yer alıyor. Sadece burasıda değil, yakın bölgede oldukça fazla antik kent yer alıyor. Kısaca bahsedecek olursak, Aperlai, batık kent, Gökkaya'da ki Istlada Antik Kenti, Üçağız Theimussa, Kaleköy Simena'dır.

Kekova Tekne Kiralama yaparken, 3 farklı şekilde kiralama yapabilirsiniz.

Kekova Tekne Turu

Grup Turları Olarak

25 kişi kapasiteli teknede 16 misafir ağırlıyoruz. Ayrıca servisimizde öğle yemeği ve çay ikramı bulunuyor.

10.30 Kekova Üçağız Limanı Kalkış

Akvaryum Koyu (yüzme molası)

Tersane Koyu (yüzme molası)

Batıkşehir, Korsan Mağarası

Gökkaya Koyu (yüzme ve yemek molası)

Hamidiye Koyu (yüzme molası)

Kaleköy 1 saat serbest zaman

Adalar Koyu (yüzme molası)

17.30 Dönüş Saati

Kekova Özel Tekne Turu

Kekova Saatlik Tekne Turu'nu kültür turu şeklinde düzenleniyor. Yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir.

Likya Kaya Mezarlığı

Kaleköy

Batıkşehir

Tersane Koyu (30 dk yüzme molası)

Yarım Günlük Tekne Turu

Kişiye özel tekne turları olarak organize ediliyor. Tur süresi yaklaşık 4 saattir.

Likya Kaya Mezarlığı

Kaleköy

Hamideye Koyu (yüzme molası)

Batıkşehir

Tersane Koyu (yüzme molası)

Akvaryum Koyu (yüzme molası) olarak turlarımız mevcuttur.

Özetle, dilediğinizi seçerek Kekova'nın harika yerlerini keşfedebilirsiniz. Hatta tur sırasında gezeceğiniz koylar hakkında , en güzel yerleri neresidir diye merak edenler için kısaca bahsedelim.

Kekova'da Gezilecek Yerler Hakkında

Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü olan Kekova, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar. Kekova'nın gezilecek yerleri arasında özellikle yer alan antik şehirler, batıklar ve doğal güzellikler, bu bölgeyi benzersiz kılıyor.

Kekova'nın en etkileyici özelliklerinden biri, batık şehir Simena'dır. Burada, tarihi kalıntılarla kaplı bir ada üzerinde dolaşırken, antik çağlardan kalma surları ve tiyatroyu görebilirsiniz. Aynı zamanda Kaleköy olarak da bilinen bu yer, muhteşem bir manzara sunan kale kalıntılarıyla da ünlüdür.

Başka bir deyişle, Kekova'nın turkuaz renkli sularında yüzerek, batıkları keşfetmek de büyüleyici bir deneyimdir. Özellikle batık şehir Kaleköy yakınlarında yer alan batık kentin kalıntıları, dalgıçlar ve şnorkeller için bir cennettir. Su altında yüzen tarihi kalıntıları görmek, ziyaretçilere eşsiz bir tarih yolculuğu yaşatıyor.

Doğal güzellikleriyle de göz kamaştıran Kekova, adeta bir doğa harikasıdır. Özellikle Kekova Adası ve çevresindeki koylar, muhteşem plajları ve berrak sularda yüzme imkanı sunar. Tekne turlarıyla bu güzellikleri keşfetmek, unutulmayacak anılar biriktirmenizi sağlar.

Kekova'da Görülmesi Gereken Yerler Arasında Üçağız Köyü de Yer Alıyor.

Üçağız Köyü, eski bir balıkçı köyü olarak biliniyor. Ayrıca geleneksel Türk evleriyle doludur. Köyün dar sokaklarında gezinirken, böylece yerel yaşamı ve kültürü keşfedebilirsiniz. Başka bir deyişle Kekova, tarihi ve doğal güzellikleriyle göz dolduran bir cennettir. Batık şehirleri, berrak suları, güzel plajları ve geleneksel köyleriyle Kekova, sonuç olarak unutulmayacak bir tatil deneyimi sunar.

Teknede yer alan imkanlar şu şekildedir,

✅Buzdolabı

✅Yemek (Pilav ya da makarna, mangalda tavuk/balık, 3 çeşit meze, salata. Yani içecek size aittir.)

✅Wi-fi

✅Müzik

✅Mangal

✅Hizmet botu

 

 

Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır !