İzmir Lunapark

Gezilecek Yerler / Konak , İzmir

Eğlence parklarını sevmeyen yoktur. Lunaparklarda ki 7'den 77'ye herkesin hem çok eğlendiği hem de bir o kadar korktuğu dev makineler. İçeri girdiğimiz anda ışıl ışıl yerler, hareket eden dev makineler, mis gibi patlamış mısır kokusu, rengarenk pamuk şekerler ve cıvıl cıvıl insanlar..İzmir lunapark içerisindeyken kendimizi adeta başka bir boyuta geçmiş gibi hissetmemize sebep oluyor. Lunaparklar genelde çocuklara özgü yapılmış olsa da her yaştan insanın kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Tabi her oyuncak için söylemiyoruz :) Her oyuncağın belirli bir yaş sınırı oluyor. Hem güvenlik açısından hem de yaşın verdiği durumdan kaynaklı kontrollü çalışılıyor. Genel olarak Türkiye'de yer alan lunaparklar dünya genelinde yer alan lunaparklarla  kıyaslayamayız. Türkiye'de eğlence merkezleri konusunda biraz geri kalmış olsa da her geçen gün bu konuda gelişme kaydetmektedir. İzmir lunapark , bu konuda oldukça iyidir. Oyun makineleri her yıl düzenli bakıma girmekte ve oyuncaklarda hijyene önem verilmketedir. Ailecek eğlenebileceğiniz bir nokta olan lunaparkta eğlenmeye doyamayacaksınız. Bunun yanı sıra eğlenirken hem adrenalin dolu hem korku dolu anlar yaşamanız mümkün. Hiç lunaparka gitmemiş kişiler için makineler hakkında ufak bir bilgi edinmekte fayda var. Zira arkadaş kurbanı olmak istemez kimse:) Hadi kamikazeye biniyoruz dedikleri zaman'ay ben bubnu duymuştum' diyebilirsiniz. Eğlenceli bir o kadarda  adrenalin dolu bir yer burası. İzmir Enternasyonel Fuarı'nın önemli bir noktası olan lunapark içerisinde birçok oyuncak yer alıyor. Neredeyse bir asırdır hizmet vermektedir. İzmir lunapark ne zaman açıldı diye merak edenler için açılış tarihi 1 Eylül 1936' dır.

Gelelim İzmir Lunapark İçerisinde Neler Var?
  • Çarpışan Otolar
  • Tsunami
  • Radar
  • Dönme Dolap
  • Perili Şato
  • Balerin
  • Kamikaze
  • Elma Kurdu gibi çeşitli oyuncaklar yer alıyor.

Bazı oyuncaklar özellikle tsunami ve kamikaze korkunç gelse de binmesi oldukça zevkli oyuncaklar arasındadır. İlk sefer denedikten sonra kesinlikle tekrar binmek isteyeceksiniz. İzmir lunapark içerisinde en gözde olan oyuncak Ege Güneşi ismiyle bilinen dönme dolaptır. Özellikle havaların ısınmasıyla beraber fuar alanında iğne atsan düşmeyecek cinsten kalabalık oluyor. Eğlence merkezi sadece oyuncaklardan ibaret değil. İçerisinde ihtiyaçlarınıza yönelik restoran, kafe, minik dükkanlar yer alıyor. Kendinizi masal alemlerine giriş yapmış gibi hissedeceksiniz.Yetişkinlerinde oldukça zevk alacağını özellikle belirtmek isteriz. Lunaparka adımınızı attığınız andan itibaren zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Üstelik lunapark giriş fiyatları her bütçeye uygundur. Eğlencenin, adrenalinin ve birazda korkunun doruklarda olacağı İzmir lunapark ile geri dönmek istemeyeceksiniz. Özellikle İzmir sınırları içerisindeyseniz mutlaka uğrayın deriz..

2022 bilinen fiyatlara göre 1 bilet:12,5 TL 10 bilet: 100 TL Özellikle belirtmek isteriz ki fiyatlarda değişiklikler olabilir!

yorum
S**** S**** 23-08-2022 13:37:14

İzmir'in yabancısı olarak arkadaş grubumuzla gittiğimiz ve oldukça eğlendiğimiz bir gün oldu. Özellikle kamikaze hem cok korkunc hem cok güzeldi