Fethiye Tekne Turu

Turlar / Fethiye , Muğla

Fethiye, Türkiye'nin güneybatısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Eşsiz güzellikteki doğal manzaraları, tarihi kalıntıları ve berrak deniziyle ünlü bir turistik destinasyondur. Muğla'nın gözbebeği Fethiye muhteşem coğrafyasıyla her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Fethiye'nin çevresinde birçok ada bulunmaktadır. Bu adalardan biri de 12 Adalar olarak adlandırılan bir takımadadır. Kıyı bölgelerinde görüntüsüyle insanı büyüleyen , adeta cenneti andıran görüntüsüyle harika bir tatil bölgesidir. Her yeri ayrı ayrı güzellikte olmasıyla insanı kendine çekiyor diyebiliriz. Gezilecek, keşfedilecek o kadar çok yeri var ki saymakla bitmeyecek.
Özellikle tarihi mutlaka keşfedilmesi gereken bir noktadır. Her bakımdan zengin olan Fethiye yerli ve yabancı turistlerin ilgi noktası haline gelmiştir. 12 Adalar, Fethiye'nin batısında yer alan ve Ege Denizi'nde bulunan bir grup adadır.
12 Adaların İsimleri Nedir?
Bu adaların isimleri şunlardır: Kızılada, Yassıca Adaları, Göbün Adası, Tersane Adası, Katrancı Adası, Boncuklu Adalar, Domuz Adası, Zeytinli Ada, Göcek Adası, Delikli Ada, Boynuzbükü Adası ve Tavşan Adası. Hatta sadece deniz yolu ile ulaşım sağlanan büyüklü küçüklü çok sayıda ada yer alıyor. Gezip görmek için Fethiye Tekne Turu bu noktada sizlerin hizmetindedir.

Bu adalar, doğal güzellikleri, sakin koyları ve berrak sularıyla tanınırlar. Turkuaz renkteki denizi, zengin deniz altı yaşamı ve çeşitli su sporları için mükemmel bir ortam sunarlar. Adalar arasında tekne turları düzenleniyor. Özellikle, bu turlara katılarak adaları keşfedebilirsiniz. Ayrıca koylarda yüzme molası vermek, şnorkelle dalış yapmak ve güneşlenmek için harika seçenekler sunmaktadır.

Kısacası Fethiye'de gezilecek yerler listenizde kesinlikle takımadalar olmalıdır. Çünkü, 12 Adalar, tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir. Özellikle Tersane Adası, antik çağlardan kalma tarihi kalıntılara ev sahipliği yapar. Ada üzerindeki antik kent kalıntıları ve Bizans dönemine ait yapılar ziyaretçilerin ilgisini çeker. Adaların çevresinde yer alan Göcek Körfezi de yat turizmi için popüler bir bölgedir.

Fethiye 12 Adalar Turu

Doğanın eşsiz güzelliğinin ön planda olduğu harika bir tekne turu hizmeti sunuyoruz. Mavinin ve yeşilin her tonuna şahit olacağınız bir günde buradan dönmek istemeyeceksiniz. 12 Adalar Tekne Turu sayesinde daha önce gördüğünüz ya da görmediğiniz yerlere doğru gidiyoruz. Ancak içerisinde 4 farklı koyda demir atmaktayız. Ancak bu sizi az yer göreceğiz olarak yanılmasın. Gezerek gideceğimiz için birçok koyu da yakından görme fırsatınız olacak.

Tur Saati

Kalkış Saati : 10.30

Dönüş Saati : 18.30

Tekne Turuna Dahil Olan Hizmetler

 • Öğle yemeği (balık veya tavuk, makarna, mevsim salata )
 • Tekne turu boyunca tüm rehberlik hizmetleri
 • Tekne turu sırasında sigara içme alanı
 • Tüm tur boyunca ücretsiz Wi-Fi bağlantısı

Fethiye Tekne Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Tekne turu sezonda her gün düzenlenmektedir. Sezon dışında belirli günler olmaktadır.
 • Tur Fethiye Limanı'ndan başlar ve sona erer.
 • Tekne turu yaklaşık 8 saat sürer.
 • Rezervasyon yapmak için önceden aramanız veya online olarak rezervasyon yapmanız gerekmektedir.
 • Tekneye her yaş grubundan misafir kabul edilmektedir.
 • Özellikle kadın ve erkek sayısının eşitliğine dikkat edilmektedir.
 • Tekne turuna çıkmadan önce, güneş ışınlarına karşı kendinizi korumak için önlem almakta fayda var. Başka bir deyişle güneş kremi, şapka ve gözlük gibi eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.
yorum
N**** D**** 24-07-2023 10:50:08

Fethiye'de 12 adalar turu kesinlikle yapmanız gereken bir etkinlik. Her şey çok güzeldi emeğinize sağlık