Akyaka Azmak Nehri Turu

Gezilecek Yerler / Ula , Muğla

Gökova Körfezi'nin doğu tarafında yer alan bölge turizm için önemli bir noktadır. Akyaka, Muğla'nın Ula ilçesine bağlı mahalle olarak sayılıyor. Gerek doğası gerekse tarihi ve güzellikleri her bakımdan görülmeye değer bir yer konumundadır. Görüntüsü ve tertemiz havası ile insanın kendini adeta yenilenmiş hissetmesine sebep oluyor. Akyaka Azmak Nehri Turu sizi bu güzelliklerle buluşturmak için harika bir fırsat olacak. Akyaka tarihi antik dönemlerden beri yerleşim olduğu düşünülmektedir. Akyaka'nın eski hali sadece küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinmekteydi. Günümüzdeki haline ulaşması yaklaşık olarak 1970 yıllarına dayanmaktadır. O zamanlar yavaş yavaş turizm için ilgi çekici bir yer haline gelemeye başlamıştır. Bölgenin kendine has bakir kalması ve küçük bir kasabayı andıran mimarisi ile dikkat çekici bir yer haline gelmiştir. Akyaka'nın meşhur meltem esintisi size yazın geldiğinin habercisidir. İlerleyen dönemlerde yazlık evler, turistler için tesisler yapılmaya başlamıştır. Son olarak burayı önemli hale gelmesine sebep 1980 yılında tursitlerin akın etmesi olmuştur. Turist akınından dolayı patlama olmuş ve adından oldukça bahsettirmiştir. Böylece bugünkü turistik belde sıfatını almasına sebep olmuştur.

Akyaka hakkında kısaca..

Kısacası gerçek anlamda doğasını halen koruyan ve harika görüntüye sahip bu bölge içerisinde görülmeye değer pek çok yer bulunmaktadır. Azmak Nehri başta olmak üzere , ayrıca Akyaka Limanı, berrak suları ile Akyaka Plajı , tarihi çok eskilere dayanan kaya mezarları , koyları, ormanları saymakla bitmeyecek kadar fazla yer barındırmaktadır. Sadece buralar da değil. Köyceğiz bölgesine bağlı Yuvarlakçay da görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca bir diğer doğa harikası olan yakınlarındaki Topgözü Kanyonu , Köyceğiz - Ortaca arasındadır ve görülmeye değecek bir güzelliğe sahiptir. Buralara gelmişken Muğla'nın en yüksek dağı kabul edilen Sandras Dağı eteklerinden akan buz gibi kar sularıyla kendini besleyen harika bir saklı köşe, bölge halkının kaçış noktası olmuştur. Bu küçük tatil kasabasının kaynağı Yuvarlakçay kabul edilir. Burada yapılan özel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Buz gibi sulara hükmeden şelalenin hem sesiyle hem görüntüsüyle kendinizden geçebilirsiniz. Cıvıl cıvıl kuş sesleri, şelalenin çağlayan sesi, enfes yemeklerin kokusu ve oldukça doğal ürünlerin yer aldığı doğa harikası bir yerdir.

Özetle Akyaka Azmak Nehri Turu her anlamda cenneti andıran yere doğru yolculuk olacak..Mimarisinden tutun yemekleri ve seyir yerlerine kadar her noktası birbirinden güzel. Sizi cennete gitmiş gibi hissettirecek bu harika tur için geç kalmadan yerinizi ayırın :) Bizden söylemesi..  

Turumuzda sabah kahvaltısı ve profesyonel olarak rehberlik hizmeti de verilmektedir. Size gideceğimiz yerler hakkında tüm bilgileri aktaracak ve bölgeyi keşfetmeniz de yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Ayrıca Azmak Nehri üzerinde yapılacak turda fiyata dahildir.. Tur rotamız

  • AKYAKA
  • YUVARLAKÇAY
  • AZMAK NEHRİ
  • Yüzme Molalı
  • KÖYCEĞİZ
  • İZMİR şeklinde oluşturulmuştur.

Akyaka Azmak Nehri Turu için servis hizmetimiz bulunmaktadır. Servis güzergahımız şu şekildedir,

06:20 F.ALTAY(Pamukkale Önü)
06:30 Üçyol (Pamukkale Yazıhanesi Önü)
06:40 Şirinyer (Velioğlu Ekmek Fırını Önü)
06:55 KONAK (YKM ÖNÜ)
07.15 BOSTANLI (İSKELE)
07:25 KARŞIYAKA (ANIT)
07.40 BORNOVA (EGE ÜNİ. ACİL ÖNÜ)

     

Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır !